piątek, 26 czerwca 2015

Tylko do widzenia...


„Głupie życie — człek się razy tyle

Wita, żegna, poznaje na chwilę,
I na wieki potem z oczów traci,
I tęsknotą za tę chwilę płaci“. 

/ M. Bałucki "Pożegnanie"/

Ktoś powiedział, że nie ma nic bardziej bolesnego od... pożegnania. Ilu już ludzi pożegnaliście na Waszej dziecięcej drodze? Ilu jeszcze przyjdzie Wam pożegnać?

Dziś żegnacie się z Panią Anią Siedlarz, która prowadziła Was przez szkolne, kręte korytarze przez pierwsze trzy lata nauki. Wszyscy jej dzisiaj dziękowaliście. 
Za dobre rady- bo to Wasz cały skromny majątek, lecz to najlepsze na młodzieńczego życia początek. Różnie bywało na twardym szkoły poligonie- choć czasem smutna, zawsze stawała w Waszej obronie. Ciągle miała czas, wciąż tłumaczyć do znudzenia: jak i co. Chociaż było źle, ona starała się, żeby jakoś szło. W dowód wdzięczności przyjęła kwiaty od swej młodzieży, choć za cierpliowść to złoty medal Jej się należy. 

Ja również chciałabym szepnąć słówko, ale tych słów nie znajduję. Pozwól Aniu, że zacytuję dla Ciebie wiersz ks. W. Buryły. Poezja najlepiej wyrazi, to co czuję.

Są pożegnania

są pożegnania
które ranią do krwi
ostrzejsze niż noże
trudniejsze
niż cała matematyka
a przy tym konieczne
bo pozwalają zrozumieć
jak wiele znaczy czyjaś zwyczajna obecność

Na dalsze życie  życzymy szczęścia i powodzenia. Nie mówimy żegnaj, lecz tylko do widzenia.

Na koniec chiałam w swoim imieniu podziękować Wam Drogie Gumisie za pamięć i wdzięczność. Dziękuję Wam za wszystkie wspólne chwile szcześcia, radości, a przede wszystkim za te, kiedy w gardle więzły mi słowa, a w oczach kręciły się łzy. Dużo się od Was nauczyłam...

2 komentarze:

  1. Co tak smutno aż serce ściska Pani Izo.Myślę że nie opuści Pani Gródka bo to byłaby wielka szkoda.Życzę wspaniałych wakacji.

    OdpowiedzUsuń
  2. Również życzę słonecznych wakacji. Niech ten czas bedzie dla nas wszystkich dobrym czasem. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń